Aktuality

 

Dvanáct písniček, klasických unisonovských i úplně nových, a jako bonus hymna, jak jste ji ještě nikdy neslyšeli. Tak jako já - Kdepak teď jsou - Sedm životů - Bláznivý anděl - Mariáš - Novosvětská - Neplakej, když odcházím - Za všechno může Putin - Nečekám nic od reforem - Vltava - Marco Polo - Amerika - Kde domov můj.

 

Aktualizováno ( Sobota, 22 Prosinec 2018 21:48 )

 
 

Tak tohle jsme si opravdu užili. Natáčení klipu k písničce Schizoreggae. Na psychiatrické klinice! Nutno přiznat, že role psychiatrických pacientů šla některým členům skupiny opravdu virtuózně. Poděkování MUDr. Janu Cimickému, CSc., který v roli primáře ztělesnil sám sebe.

 

„Zpátky nejdou, vážně nejdou navrátit chvíle nádherný, tak vzdálený. Tak aspoň starý album otvírám. Sny, příběhy a touhy ukrývá.“ Nic nevystihuje lépe, proč vzniklo tohle CD, než tento úryvek z textu písně Starý album.

Bylo nám o pár desítek let míň, když jsme v různých rockových skupinách vyrazili „dobývat“ svět. Pak nás osud spojil dohromady. Měli jsme sny, prožili spoustu příběhů, naplňovali svoje touhy. V roce 2017 bude skupině Unisono 30 let a už 25 let hrajeme ve stejném složení.

Na Starý album jsme nahráli největší unisonovské hity, tu zvláštní směs rockových vypalovaček, nádherných balad a hospodských odrhovaček, která Unisono definuje. Tyhle písničky z autorské dílny Petr Štěpánka spoluvytvářely českou bigbítovou historii. Do svého repertoáru je převzaly desítky kapel.

Věříme, že i Vám tohle CD udělá radost. Nejen my, ale i vy totiž určitě máte svoje „starý album“, ukrývající dávné sny, příběhy a touhy.

Protože víno fleky dělá - Schizoreggae - Smuteční - Domácí kázání - Prosím, dej mi trochu víc - Neznámý vojín - Píseň pro dvacet sedm českých pánů - Chodili jsme spolu jen tejden - Judy (Jó, já ji mám) - Tak to se holkám někdy stává - Vždyť na to máš - Starý album

 
2015
 
2015

Foto - Martina Hegerová. Pro další fotky klikněte na titulek nebo "celý článek".

Celý článek...

 
2015
 
2014

Vydali jste album Vzpomínky na budoucnost – dali jste si ho k pětadvacátým narozeninám. Jaké skladby vaše narozeninové album nabízí? A jak dlouho a kde album vznikalo?

On je to spíš takový pozdní dárek. Pětadvacet let jsme oslavili v roce 2012 a právě pár skvělých koncertů, které jsme tehdy odehráli, bylo impulsem, že jsme dřímající Unisono opět probudili k životu. Nahrávání nového alba se nám ovšem „trochu“ protáhlo, v součtu trvalo 18 měsíců. Ale myslím, že to stálo za to. Výsledkem je klasické Unisono – originální směs hard rocku, popu a art rocku. Na cédéčku je sedmnáct kousků, z poloviny úplně nové věci, z poloviny hity, se kterými jsme kdysi začínali, ale v novém kabátě. (15-12-2014)

Celý článek...

 
2014
 
2014


Nahrávání, míchání a mastering našeho novýho cédéčka Vzpomínky na budoucnost se nakonec protáhly na 18 měsíců. Ale myslíme si, že to stálo za to. Je to klasický Unisono, originální směs hard rocku, popu a art rocku. A jako speciální host Tanja. Sedmnáct tracků, z půlky oprášené písničky, se kterými jsme kdysi začínali, ale v novém kabátě, z půlky novinky. TADY se můžete podívat. CD už je vylisované, stojí 199,- Kč a (třeba i spolu se všemi našimi staršími deskami) si ho můžete objednat ZDE. Jak vypadá zadní strana? Stačí kliknout na "celý článek" nebo titulek.

 

Celý článek...

 
2014

Kdy plánujete křest?

Točit jsme začali v únoru 2013 a původní záměr byl, že album vyjde před Vánoci. Což se ovšem nepodařilo, protože se nikam nehoníme a chceme, aby to byl opravdu nářez. Nakonec jsme před Vánoci vypustili jenom vánoční bonusovku V Betlémě zrodil se král. Současný stav je takový, že prakticky všechno už je natočené i smíchané a aktuálně už doděláváme jen poslední písničku. Je to krásná pomalá věc, duet, ve kterém s námi hostuje Tanja. (22-05-2014)

Celý článek...

 
2014

Pro další obrázky klikněte na titulek nebo "celý článek". (13-05-2014)

Celý článek...

 
2014


Pro další fotky klikněte na titulek nebo "celý článek".

Celý článek...

 
2014
 
2014
 
2013

Deník (18-09-2013) Rocková skupina Unisono dokončuje v těchto dnech nové CD s názvem Vzpomínky na budoucnost. „Všechno už je nahrané i nazpívané, teď už nás čeká jenom míchání jednotlivých písniček,“ říká lídr kapely Petr Štěpánek a dodává: „Právě to je ovšem při dnešních technických možnostech ta největší alchymie, kterou můžete nahrávkám hodně pomoci, nebo to při nedostatku citu také hodně zazdít.“

Celý článek...

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>
Strana 1 z 3