Aktuality - 2013

Rocková skupina Unisono dokončuje v těchto dnech nové CD s názvem Vzpomínky na budoucnost. „Všechno už je nahrané i nazpívané, teď už nás čeká jenom míchání jednotlivých písniček,“ říká lídr kapely Petr Štěpánek a dodává: „Právě to je ovšem při dnešních technických možnostech ta největší alchymie, kterou můžete nahrávkám hodně pomoci, nebo to při nedostatku citu také hodně zazdít.“

Skupina Unisono vznikla v roce 1987 okolo hráče na klávesové nástroje Petra Štěpánka, který v té době zrovna opustil jinou legendární rockovou formaci, plzeňskou Odysseu. „Loni jsme oslavili dvacáté páté narozeniny kapely, možná přesněji dřímající kapely, a nějak nás to zase nakoplo. Začali jsme opět zkoušet a výsledkem je právě nové CD,“ říká k tomu Štěpánek.

Proč se deska bude jmenovat Vzpomínky na budoucnost, je to snad nějaké dänikenovské sci-fi? „Ale vůbec ne,“ odpovídá autor všech písniček Štěpánek, „jen jsme se vrátili ke svým vlastním kořenům, abychom mohli vykročit dál.“ Na novém CD proto naleznete jak klasické unisonovské hity (třeba Nechal jsem si narůst dlouhý vlasy), které tuhle kapelu na přelomu osmdesátých a devadesátých let vystřelily mezi nejpopulárnější a nejnavštěvovanější východočeské skupiny, tak úplné novinky jako nádhernou „keltskou“ chorálovou a zároveň vánoční píseň V Betlémě zrodil se král.

Originálním způsobem pojalo Unisono i nahrávání sborů. Muzikanti si do studia povolali své vlastní dcery, tři krásné exempláře, a navíc i jednu manželku. Zazpívat si přišel i dávný fanoušek skupiny a dnes moderátorská televizní hvězda bezpečnostních magazínů Mirek Vaňura.

Několikaměsíční nahrávání probíhá v jednom zastrčeném královéhradeckém studiu pod producentským a zvukařským dohledem Dana Škráška, kterého lze jindy vídat za klávesami populární moravské Argemy. „Však jsme si tuhle s Danem říkali, že spolu v posledních měsících trávíme víc času jak s vlastními manželkami,“ uzavírá Petr Štěpánek.

Album Vzpomínky na budoucnost by se mělo objevit na pultech před vánočními svátky.

(red)

Deník, 18. 9. 2013